جامعه طراحان داخلی آمریکا طراح داخلی را چنین تعریف می‌کند: «متخصصی است که برای طراحی فضاهای داخلی، با عملکرد و کارایی بالا توسط آموزش‌های رسمی تخصص خود را فراگرفته.» طراح داخلی با تأکید بر برنامه‌ریزی، طراحی کاربردی و استفاده مؤثر از فضا ، باعث بیشتر شدن فضای داخلی می‌شود. طراح داخلی می‌تواند پروژه‌های طراحی اولیه فضا و همچنین پروژه‌های با کمک مسائل فنی (آکوستیک، نور، دما، و … ) را انجام دهد.

با ما تماس بگیرید

تاریخچه حرفه‌ای طراحی داخلی

درگذشته، فضای داخلی به‌طور غریزی به‌عنوان بخشی از پروسه طراحی ساختمان قرار داده می‌شد. حرفه طراحی داخلی نتیجه‌ای از توسعه جامعه و پیشرفت معماری است. استفاده مؤثر از فضا، کاربرد رفاه و طراحی عملکردی به توسعه حرفه‌ای طراحی داخلی معاصر کمک کرده است.

در طراحی داخلی سبک‌های مختلفی وجود دارد که گروه مهندسین مشاور آرشکو با بهره‌گیری از بهترین سبک‌های موجود که در ذیل به آن‌ها اشاره‌شده، سعی در جلب رضایت بیشتر کارفرمایان دارد.

سبک مدرن

کلاسیک

سبک انگلیسی

سبک ویکتوریایی

سبک سنتی ایرانی

 سبک طراحی و دکوراسیون مینیمالیسم

این سبک دکوراسیون داخلی نهایت صحت و دقت است و هیچ‌چیزی بیش‌ازحد و زیادی نیست ، بدون زمینه‌ای گزاف و مجلل.همین‌طور که از اسم این استایل مشخص است، تأکید این سبک بر سادگی و بی‌آلایشی است. رنگ‌های مورداستفاده در این سبک ممکن است خیلی تیره و خسته‌کننده یا روشن باشند، یا در برخی موارد ممکن است از رنگ‌های درخشان و نمایشی استفاده شود. اجزا و وسایل مورداستفاده در یک مکان با طراحی داخلی مینیمالیست همین‌طور با اشکال هندسی مثل مربع، مستطیل و دایره می‌باشند، اما سطوح و ظواهر همه‌چیز صاف و ساده ، بدون جزئیات و بی آلایش است

سبک طراحی داخلی مدرن

سبک مدرن با نهایت بهره‌گیری از فضا و استفاده از ترفندهایی برای بزرگ‌تر نشان دادن فضاها، برای آپارتمان‌ها و فضاهای کوچک بسیار مناسب است. بافت‌های مینیمالیستی، فرم‌های هندسی جسورانه، استفاده از یکرنگ ملون در کنار رنگ‌های خنثی، و ترکیب‌بندی‌های نامتقارن از شاخصه‌های اصلی این سبک است

گروه مهندسین مشاور آرشکو با داشتن تجربیات فراوان درزمینه طراحی داخلی و بهره‌گیری از زبده‌ترین و خلاق‌ترین طراحان، تعهدمی نماید زیباترین فضاها را با کاربرد موردنظر (مسکونی،تجاری و…)برای کارفرمایان ارجمند خود طراحی کند.

و بر این باورند که طراحی هرگونه فضا تخصص ماست و این شعار خود را به اثبات رسانده‌اند.