تونل‌ها و فضاهای زیرزمینی برای مقاصد گوناگونی ساخته می‌شوند. از جمله: تونل‌های حمل و نقل و دسترسی، تونل‌های آب بر، مغارها، فضاهای زیر زمینی (ایستگاه‌های مترو، نیروگاه‌ها، انبارهای زیرزمینی و کارگاه‌های استخراج مواد معدنی).

طراحی هر یک از فضاهای فوق مستلزم دسترسی به داده‌های مناسب و به‌کارگیری تمهیدات ویژه‌است. در هر مورد طراح باید ضمن آگاهی دقیق از شرایط زمین، ابتدا در جهت بهبود کیفیت مصالحی که قرار است تونل در آن حفر شود، اقدام نماید. در بسیاری از زمین‌ها تونل‌های حفر شده نمی‌توانند خودنگهدار باشند و برای پابرجا نگهداشتن آن‌ها باید از حایلهایی استفاده کرد.

طراحی و اجرای تونل

طراحی و اجرای تونل ها

از میان کلیه فعالیت‌های مهندسی عمران، حفر تونل و به‌طور کلی فضاهای زیرزمینی، بیش از همه نیاز به شناسایی زمین و در نتیجه همکاری زمین شناس خبره دارد. این گونه سازه‌ها باید در زمینی مطمئن و مقاوم ایجاد شوند، ولی شرایط درون زمین بسیار متغیر است و بر خلاف سطح زمین، امکان شناسایی و دسترسی به تمام نقاط آن نیز وجود ندارد.

در این راستا مطالعات زمین ساختی، بررسی لایه‌های زمین شناسی و بررسی ریسک خطرپذیری زلزله می‌تواند به شناخت محیط حفر تونل کمک شایانی نماید.

گروه مهندسی آرشکو ((متشکل از شرکت آرشیت آرمه (مهندسین مشاور), آرشیت معیار (آزمایشگاه تخصصی) و آرشیت آزند (پیمانکاری پروژه های عمرانی)) با تکیه ‌بر تجربه غنی تیم خود، توانایی‌های خود را در زمینه مطالعات و طراحی سازه و اجرای آن به شرح زیر اعلام می‌دارد :
1) طراحی، نظارت و اجرای پل ها (زیر گذر و رو گذر) با هدف کاهش هزینه ها و مهندسی ارزش
2) طراحی، نظارت و اجرای ساختما‌ن‌های صنعتی (کارخانه‌ها و سوله‌ها)، تجاری (هتل‌ها، پاساژها و بیمارستان‌ها) و مسکونی
3) طراحی، نظارت و اجرای سازه‌های خاص شامل دکل‌ها، مخازن و برج‌های مخابراتی
4) طراحی و نظارت بر راه‌ها، راه آهن، ایستگاههای مترو و تونل‌ها

جهت تماس ایمیل ارسال فرمایید و یا با شماره‌های شرکت در لینک تماس بگیرید.

با ما تماس بگیرید

طراحی و اجرای تونل

تونل سد

مطالعات تونل راه کربلا

طراحی و اجرای تونل

مطالعات تونل پیامبر اعظم

طراحی و اجرای تونل

مطالعات تونل آزادی

شرکت مهندسین مشاور آرشکو در زمینه فعالیت های مربوط به طراحی و نظارت بر ساخت تونل نیز فعال بوده و در حال حاضر بخش عمده فعالیت خود را در بخش تونل به طراحی بر تونل‌های بلند بین شهری و تونل های مشترک تاسیسات شهری معطوف نموده است. این شرکت افتخار دارد که به عنوان مشاور پروژه تونل‌های بلند بین شهری استان ایلام چون تونل پیامبر اعظم، تونل آزادی، تونل کربلا، تونل سد چم گردلان و … ایفای نقش نموده است. می‌توان اذعان داشت که با حضور این پروژه ها نام مهندسین مشاور آرشکو به عنوان پیشگامی در صنعت تونل‌های بلند بین شهری در کشور مطرح گردیده است.

طراحی تونل

برترین و بزرگترین شرکت مهندسی مشاور در صنعت تونل ایران، طراحی تونل، مهندسین مشاور آرشکو، آرشیت آرمه، آرشیت آژند، آرشیت معیار