در سالهای اخیر با توجه به سوددهی زیاد درصنعت ساختمان بخش عمده‌ایی از سرمایه کشور به سمت این صنعت سوق یافته و با ورود افراد غیرمتخصص و صرفا سرمایه‌دار هزینه ساخت ساختمانهای مسکونی بصورت افسارگسیخته افزایش یافته است و بدون درنظر گرفتن مهندسی ارزش در طراحی و محاسبات فنی مقدار زیادی فولاد و بتن در زیر سایر مصالح ساختمانی دفن گردیده که هیچ خاصیتی نداشته وصرفا باعث سنگینتر شدن ساختمانها ومتعاقب آن عوارض ناشی از آن شده است.

با ما تماس بگیرید
مهندسی ارزش در شرکت آرشکو

کاهش هزینه‌های ساخت و ساز با طراحی بهینه

در سالهای اخیر با توجه به سوددهی زیاد درصنعت ساختمان بخش عمده‌ایی از سرمایه کشور به سمت این صنعت سوق یافته و با ورود افراد غیرمتخصص و صرفا سرمایه‌دار هزینه ساخت ساختمانهای مسکونی به صورت افسارگسیخته افزایش یافته است و بدون درنظر گرفتن مهندسی ارزش در طراحی و محاسبات فنی مقدار زیادی فولاد وبتن در زیر سایر مصالح ساختمانی دفن گردیده که هیچ خاصیتی نداشته وصرفا باعث سنگینتر شدن ساختمانها ومتعاقب آن عوارض ناشی از آن شده است. باتوجه به رکود موجود در بازار مسکن فرصت مناسبی است تا سازندگان توجه بیشتری به صرفه جویی در این صنعت بنمایند تا از افزایش قیمت آن جلوگیری شده و الگوهای ساخت متناسب با نیاز وتوان مصرف کنندگان تهیه واجرایی شود.

بسیار مهم است که حتی پیش از آغاز پروژه، کاهش هزینه های ساخت و ساز را در نظر داشته باشد. ممکن است بپرسید چطور قبل از آغاز ساخت و ساز؟ پاسخ روشن است؛ از همان مرحله انتخاب پلان و نقشه! بسیار مهم است که در همان طرح ابتدایی خود، تمام جوانب کار را در نظر گرفته و سپس برنامه‌ریزی کنید. دقت داشته باشد که اعمال کاهش هزینه‌های ساخت و ساز در پروژه‌ای که پرتی و اتلاف به شکل نهادینه‌ای در بطن پروژه جاری است بسیار سخت‌تر خواهد بود. پس از همان ابتدا در حین رسم طرح مشخص خود، اساس چیدمان و ساختارها را بر کاهش هزینه‌ها بگذارید.

از مشاور فنی خبره یا کارشناس کار بلد کمک بگیرید و سعی کنید مصالح لازم برای ساخت هر بخش از پلان را شناسایی کنید. گاهی ممکن است یک طرح در مرحله طراحی بسیار زیبا و مناسب به نظر برسد اما پس از ورود به پروژه متوجه شوید که اجرای آن بشدت هزینه‌زا هست. پس شرط اول کاهش هزینه‌های ساخت و ساز، داشتن یک طرح و پلان اقتصادی است. یک طرح اقتصادی باید گام‌ به ‌گام و دقیق نگاشته شود تا اثربخشی لازم را داشته باشد. تمام‌کارهایی که در هر مرحله لازم است را شناسایی و هزینه آن را نیز سعی کنید با درصد تغییرات مقبولی تعیین کنید. این شما را از سردرگمی و اتلاف وقت حین پروژه دور می‌کند و کمک می‌کند تا با دانستن جز به ‌جز مراحل کاهش هزینه‌های ساخت و ساز در تمام مراحل را پیگیری کنید.

شرکت مهندسین مشاور آرشکو که از سه بخش آرشیت آرمه (طراحی)، آرشیت آژند (اجرا) و آرشیت معیار تشکیل شده است با بهره‌گیری از متخصصان و مهندسین برتر کشور عزیزمان ایران گامی بلند در راستای بهینه سازی و کاهش هزینه‌های کارفرمایان محترم برداشته است.

ثمره‌ی استفاده از علوم نوین طراحی و تجربه‌ی کارشناسان این شرکت موجب کاهش چشمگیر هزینه‌های پروژه‌های عمرانی (حتی تا 40 درصد) گردیده است.

گروه مهندسی آرشکو ((متشکل از شرکت آرشیت آرمه (مهندسین مشاور), آرشیت معیار (آزمایشگاه تخصصی) و آرشیت آزند (پیمانکاری پروژه های عمرانی)) با تکیه ‌بر تجربه غنی تیم خود، توانایی‌های خود را در زمینه مطالعات و طراحی سازه و اجرای آن به شرح زیر اعلام می‌دارد :

1) طراحی، نظارت و اجرای پل ها (زیر گذر و رو گذر) با هدف کاهش هزینه ها و مهندسی ارزش

2) طراحی، نظارت و اجرای ساختما‌ن‌های صنعتی (کارخانه‌ها و سوله‌ها)، تجاری (هتل‌ها، پاساژها و بیمارستان‌ها) و مسکونی

3) طراحی، نظارت و اجرای سازه‌های خاص شامل دکل‌ها، مخازن و برج‌های مخابراتی

4) طراحی و نظارت بر راه‌ها، راه آهن، ایستگاههای مترو و تونل‌ها

جهت تماس ایمیل ارسال فرمایید و یا با شماره‌های شرکت در لینک تماس بگیرید.

مهندسین مشاور آرشکو یکی از مهمترین شرکتهای مهندس مشاور در ایران است که تخصص های مختلف مورد نیاز را برای ارائه خدمات طراحی مهندسی و مشاوره ای دارا می باشد. اين شركت از زمان شروع فعاليت خود با اتكا بر پرسنل متخصص و مجرب و پايبندي به اصول مهندسي و كيفيت توانسته است سهم مناسبي از پروژه هاي عمرانی را به خود اختصاص دهد كه شامل طيف وسيعي از خدمات مهندسي و نظارت مي‌باشد.

شرکت مهندسين مشاور آرشکو شرکتي پيشرو، خلاق و فعال، باثبات، منعطف و ذينفع گرا و مشارکت جو، با رويکردي توسعه‌اي و متعهد به رعايت ارزش‌هاي جامعه و اخلاق حرفه‌اي، مجهز و مسلط به دانش فني و استانداردهاي روز دنيا و مهندسي ارزش و بهبود روش‌ها و بهره‌مند از سيستم‌هاي نوين مديريت و تحقيق و توسعه کاربردي براي پيشبرد منطقي و با کيفيت و بهره‌ور و سودآور پروژه‌ها و فعاليت‌هاي مرتبط می باشد.

شرکت مهندسين مشاور آرشکو به عنوان يکي از قديمي ترين و خوشنام‌ترين شرکت‌هاي مهندس مشاور در کشور، تلاش دارد تا مناسبترين خدمات را با بهترين کيفيت در حوزه فعاليت خود ارائه نمايد.

مهندسی ارزش در شرکت آرشکو

طراحی بهینه ساختمان با مهندسین مشاور آرشکو، کاهش هزینه‌های ساختمان سازی، کاهش هزینه پروژه‌های عمرانی